#2016-04-18 23:13:39 

pelikan

Użytkownik

Stomatolog zalecił mi wykonanie prześwietlenia podejrzanego zęba. Mówi, że w środku może być ognisko próchnicy, którego nie widać z wierzchu. Wypisał mi skierowanie na prześwietlenie, ale od razu powiedział żebym lepiej sobie zrobił zdjęcie panoramiczne całej szczęki. Tyle tylko, że to jest dużo droższe. Robił ktoś z was takie zdjęcie? Czy to Am sens?
#2016-04-18 23:46:26 

mikser_mocy

Użytkownik

Skoro tak ci radzi dentysta, to chyba cos jest na rzeczy. Jak nie robisz przeswietlenia u niego, to nie musisz sie martwic, ze chce cie naciagnac. A czy cena panoramicznego zdjęcia zębów w Poznaniu jest znowu taka wygórowana? Zwykle to tylko 3-4 krotność prześwietlenie pojedynczego zeba, wiec jak na moje oko to całkiem atrakcyjna oferta. Zwlaszcza, że od razu dentysta ma podgląd na wszystkie żeby i może wypatrzyc wszystkie zagrożenia.
#2016-04-19 02:43:27 

żarówka

Użytkownik

Takie panoramiczne zdjęcie możesz zrobić w gabinecie stomatologicznym na Piątkowie w Poznaniu. Nie wiem, gdzie jeszcze robi się takie zdjęcia, ale przypuszczam, że tego typu rentgenów jest więcej. Podobno jak się zrobi zdjęcie panoramiczne całego uzębienia, to później w przypadku konieczności leczenia kanałowego jakiegoś zęba już nie trzeba robić dodatkowych prześwietleń. Takie zdjęcie panoramiczne powinno wystarczyć do końca życia, ale jak jest z tym w praktyce to nie wiem.
#2016-04-19 04:58:56 

miss_masz

Użytkownik

Nie musisz robić zdjęcia panoramicznego jak nie potrzeba, to twoja dobra wola. Takie zdjęcie musisz robić tylko wtedy, jak leczysz się u ortodonty. Zresztą o wszystkich szczegółach tego typu zdjęć możesz poczytać sobie w tym miejscu http://duodenti.pl/uslugi/calkowita-diagnostyka-rtg/. Jak dla mnie robienie panoramy przy podejrzeniu próchnicy w jednym zębie to niepotrzebne narażanie się na większą dawkę promieniowania. Zrób normalnego rentgena, za którego pewnie zapłacisz coś ok. 20zł i po sprawie.
#2016-04-19 07:43:09 

pluto

Użytkownik

bez przesady, dawka promieniowania przy takich zdjeciach jest minimalna i to na pewno nikomu w zaden sposob nie zaszkodzi
#2016-04-19 07:59:35 

pelikan

Użytkownik

No dzięki za wyjaśnienie, ale skoro różnica w cenie jest niewielka, to chyba jednak zdecyduje się na to zdjęcie panoramiczne. Pozdrawiam!
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015