#2016-08-22 00:02:26 

czekkolada

Użytkownik

Witam wszystkich forumowiczów. Dzisiaj porozmawiamy sobie o oszczędzaniu ponieważ pracuję w restauracji i muszę z dezaprobatą obserwować, jak ludzie marnują jedzenie. Pracuję w chińskiej restauracji więc jak wiadomo porcje są naprawdę duże. Większość klientów nie jest w stanie zjeść nawet połowy. Dlaczego więc nie wezmą jednej porcji rozłożonej na dwa talerze, z osobą towarzyszącą? Przecież niedokończoną porcję się po prostu wyrzuca. A Wy, należycie do osób oszczędnych czy raczej nie? Pozdrawiam, Iza!
#2016-08-22 01:31:40 

dreamwarrior

Użytkownik

Hej. Też kiedyś pracowałem w restauracji i miałem podobne obserwacje, co Ty. Jednak odkryłem niedawno, że powstały takie restauracje z jedzeniem na wagę – nakładasz tyle, ile zjesz. Tam na pewno nie ma marnotrawstwa :).
#2016-08-22 03:19:46 

niesamowita_4nita

Użytkownik

Niestety nie jestem osobą oszczędną. Wychodzę z założenia, że pieniądze są po to, by je wydawać.
#2016-08-22 04:15:12 

MariolaRozrodowicz

Użytkownik

Owszem, pieniądze są po to by je wydawać, ale nie w głupi sposób! Ja oszczędzam zwłaszcza na energii i ogrzewaniu. Kiedyś przypadkiem trafiłam na stronę producenta tesa.pl i przeczytałam informację dotyczącą uszczelniania okien. Wystarczy zrobić jeden, prosty test żeby dowiedzieć się, czy nasze okna są w porządku czy też przydąłoby się je uszczelnić. Moje nie były. Wiecie ile wydałam w błoto pieniędzy, płacąc za to, by w mieszkaniu ogrzane zostało powietrze które ‘’wleciało’’ do mieszkania przez nieszczelne okno? Bożesz Ty mój. A wystarczy dobra uszczelka i problemu nie ma. I kilka stówek w kieszeni.
#2016-08-22 06:41:38 

rozdymka

Użytkownik

Racja. Ja mam uszczelki silikonowe do okien pcv odkąd dowiedziałam się o własnej głupocie. To wychodzi niestety z ludzkiej nieświadomości, a nie z lenistwa raczej.
#2016-08-22 08:23:56 

SkaNdaListKa

Użytkownik

Ja oszczędzam na transporcie. Jednocześnie dbam o swoją kondycję. Nie korzystam z taksówek czy autobusów, samochodem też jeżdże tylko wtedy gdy muszę. Zamiast tego wybieram rower, albo chodzę pieszo. Oszczędzam mega dużo pieniędzy.
#2016-08-22 09:45:05 

mikser_mocy

Użytkownik

Świadome oszczędzanie jest najlepsze, ale warto jednocześnie nie ograniczać siebie w żaden sposób. Mi by się na przykład nie chciało chodzić pieszo, już wolę zatankować samochód albo wziąć taksówkę. A takie uszczelki pod drzwi to już inna kategoria oszczędzania. Wydawanie pieniędzy na niepotrzebną energię jest po prostu głupie. PS: Też słyszałem o tym teście z kartką papieru, na szczęście moje okna są już w 100% szczelne i jest okej.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015