#2016-11-09 04:08:37 

niesamowita_4nita

Użytkownik

Po pięciu latach małżeństwa z przykrością muszę stwierdzić, że nic z tego. Nie uratujemy tego związku. Mój mąż mnie zdradza, ostatnio stał się też coraz bardziej agresywny. Nie mamy dzieci. Myślałam, że te problemy są tylko przejściowe, starałam się z nim rozmawiać, ale prawda jest taka, że ja go już nie kocham. Za bardzo mnie rani. Jestem zdecydowana na rozwód, ale nie mam pojęcia jak to może wyglądać w praktyce… słyszałam coś o tym orzekaniu o winie, ale nie jestem pewna na czym to polega. Poza tym jak to jest z podziałem majątku, czy jest automatyczne?
#2016-11-09 05:19:17 

Tomasz.Nadolski

Użytkownik

Istnieją różne rodzaje pozwów o rozwód. Może Pani złożyć pozew o rozwód z jednoczesnym podziałem majątku, także wspomniane przez Panią orzeczenie o winie. Wina ma przede wszystkim charakter konsekwencji prawnej, jeżeli współmałżonek znacznie przyczynił się do rozpadu związku w przyszłości może Pani uniknąć konieczności płacenia zasądzonych mu alimentów. Gdy zgłosi się Pani do profesjonalnej kancelarii adwokackiej odpowiednie osoby zajmą się prawną analizą konkretnej sytuacji i doradzą jak należy postępować. Orzekając o winie sąd bierze pod uwagę fakty, w związku z czym należy dostarczyć mu jak najwięcej rzeczowych dowodów odnoszących się do sprawy. Są to takie rzeczy jak zeznania świadków, zdjęcia, dokumenty, w przypadku agresji także obdukcje lekarskie. Dowody załączamy w dokumencie pozwu, gdzie powinno także znaleźć się uzasadnienie – krótkie przedstawienie zaistniałych problemów. Należy również od razu określić Pani oczekiwania. Tutaj adwokat powie Pani o co można wnieść i co z punktu widzenia prawa jest realne i korzystne. Jeżeli chodzi o podział majątku to również jest on postępowaniem fakultatywnym. Należy przedstawić warunki finansowe współmałżonków i dokonać ich analizy pod kątem możliwości dalszej egzystencji na zasadach jak największej sprawiedliwości.
#2016-11-09 07:02:21 

mikser_mocy

Użytkownik

Myślę, że to zależy bardzo od kancelarii prawnej… Jeden z moich znajomych ma niekończącą się sprawę rozwodową. Jego żona chce rozwodu z orzeczeniem o winie i podziałem majątku, ale to jest skomplikowane i ciągle wyskakują jakieś nowe okoliczności. Inny kolega trochę bardziej przejął się szukaniem dobrego adwokata i mu się to zwróciło. Zamiast męczyć się na dziesiątkach rozpraw, załatwił wszystko po kilku.
#2016-11-09 07:43:23 

miss_masz

Użytkownik

to też bardzo zależy od podejścia małżonków. Jeśli są wyjątkowo źle nastawieni do siebie to rzeczywiście sąd jest w kłopocie. Wówczas co chwilę jakieś nowe oskarżenia, tyle negatywnej atmosfery… ciężko jest z tym orzekaniem o winie.
#2016-11-09 10:17:16 

żarówka

Użytkownik

a ja mam za sobą pozew rozwodowy orzekający o winie mojego byłego męża i udało się szybko załatwić sprawę. Może dlatego, że mój adwokat pomógł mi sformułować wniosek w tak kompletny i rzeczowy sposób, że pozwany po prostu nie miał szans na obronę. Czegokolwiek by nie wymyślił.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015