#2016-12-02 05:01:25 

rozdymka

Użytkownik

Czy jest jakaś uniwersalna dieta dobra na schudnięcie i na zdrowie?
#2016-12-02 07:00:27 

czekkolada

Użytkownik

No cóż, to jest właściwie temat rzeka. Generalnie, odkąd wybrałam się do dietetyka, bo sama zmagałam się z nadwagą i różnymi chorobami, bardzo uważam na wszelkie diet-cud opiosywane w mediach czy internecie. Nie ma diety idealnej dla wszystkich, zgodnie z zasadą, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Dietę należy dobierać dla każdego indywidualnie.
#2016-12-02 07:44:46 

miss_masz

Użytkownik

Dokładnie, bardzo polecam poczytanie sobie o diecie optymalnej, o tutaj http://osrodek.optymalni.pl/dieta-optymalna. To wlanie ośrodek zajmujący się leczeniem dietą. To też szeroki temat, ale ogólnie człowiek powinien mieć świadomość, że wszystko, co je jakoś tam wpływa na organizm. Nawet, jak teraz nam się wydaje, że coś nam nie szkodzi, to w przyszłości może się to odbić na naszym zdrowiu. Dlatego dobrze jest ustalić sobie odpowiednią, prozdrowotną dietę.
#2016-12-02 10:15:01 

MariolaRozrodowicz

Użytkownik

Zdecydowanie się zgadzam, nie ma żadnej diety cud. Ja przez pare la t walczyła z nadmiernymi kilogramami, nie miałam w sumie dużej nadwagi, ale chciałam trochę schudnąć. Próbowałam naprawdę różnych diet i dopiero jak poszłam do dietetyka, to mi pani uświadomiła, jakich głupstw narobiłam. To jest cała duża dziedzina wiedzy. Polecam diety optymalne wysokobiałkowe uwzględniające dużą rolę naturalnych tłuszczów odzwierzęcych i produktów białkowych, które dostarczają organizmowi potrzebnej energii, a nie odkładają się w tkankach. Unikamy pieczywa, makaronów, kasz, ryżu, bo to produkty o dużej zawartości węglowodanów. Stawiamy bardziej na warzywa, a mniej na owoce.
#2016-12-02 12:29:11 

obelix

Użytkownik

Potwierdzam, tylko pomoc wykształconego lekarza-dietetyka. Nie anleży ulegać różnym chwilowym modom żywieniowym, tylko kierować się logikom i rozsądkiem, a poza tym słuychać swojego organizmu. Jeśli czujemy, że coś nam szkodzi, to tego nie jemy, choćby nie wiem, jak to było smaczne, czy jakby nas kusiło. Silna wola i rozsądek to podstawa zdrowego żywienia.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015